0
shop, který máte rádi
0 Kč

Váš košík je prázdný.

Úvod   >   Info   >   Články   >   Telefony z EU distribuce
Informace

Telefony z EU distribuce

Při výběru mobilního telefonu často můžete narazit na pojem „EU distribuce.“ V případě nákupu podobného zařízení se nemáte čeho bát. Naopak, pořízení mnohdy přináší řadu výhod. Co vše nákup telefonu z evropského trhu obnáší, jaké jsou jeho výhody a jaké jsou vlastnosti takového zařízení?Stejný hardware


Samotné telefony jsou na většině nám dostupných trhů stejné. Pokud ale koupíte zboží třeba z amerického trhu, může vás zaskočit například pro Evropu nestandardní zástrčka do elektrické sítě. To se vám s telefonem z EU distribuce nestane. Většina evropských zemí totiž používá stejné zásuvky jako Češi.

Širší výběrČeská republika a Slovensko jsou malé trhy ve srovnání například se Spojenými státy nebo Evropskou unií. Proto globálně největší výrobci mobilních telefonů mnohdy nové modely na našem trhu oficiálně nenabízí. A pokud ano, nelze si třeba vybrat z více barevných provedení. Nákupem telefonu z EU distribuce získáte mnohem větší volnost výběru. Často daný telefon v Česku ani nelze pořídit jinak.

Nižší cena


Na evropském trhu je pro výrobce mobilních telefonů více potenciálních zákazníků, s nimi ale roste i počet konkurentů. Subjekty na trhu nejsou jen výrobci a prodejci, ale třeba i mobilní operátoři. Lítý konkurenční boj má následně pozitivní vliv na cenu zboží.


Český jazyk


Mobilní telefony z lokálních distribucí bývají často omezené na jazyk používaný v zemi, ve které se prodávají. Telefony, které pochází z mimoevropských trhů, rovněž bývají jazykově dosti omezené. Evropská distribuce mobilních telefonů zákazníkům dává možnost výběrů z mnoha jazyků používaných v EU, včetně českého.


Dřívější aktualizace


Software mobilních telefonů se průběžně vylepšuje, optimalizuje a doplňuje. Čím větší trh, tím významnější je pro výrobce, a tím dříve se uživatelé na tomto trhu dostanou k nejnovějším aktualizacím. Proto se telefony z EU distribuce můžou v některých případech aktualizovat dříve než telefony z lokálního trhu.


Řešení reklamace


Reklamace mobilních telefonů z EU distribuce se obvykle neřeší přes výrobce nebo distributora. Místo toho reklamace vyřizuje prodejce, měli byste tedy věnovat pozornost jeho pověsti, zázemí a nabízeným službám. Mironet se na trhu pohybuje už několik dekád. Na internetu má tisíce recenzí od spokojených zákazníků. Máme také vlastní servisní středisko, ve kterém vám řadu závad opravíme na počkání.