0
shop, který máte rádi
0 Kč

Váš košík je prázdný.

Úvod   >   Hry a herní zařízení   >   Herní konzole   >   PlayStation   >   PlayStation VR2

PlayStation VR2

PlayStation VR2 / Virtuální realita / 4K rozlišení / 110° zorné pole / 120 Hz / kompatibilní s PS5
Kód: 90723644
oblíbené produkty do seznamu
hlídací pes hlídací pes
Virtuální realita / 4K rozlišení / 110° zorné pole / 120 Hz / kompatibilní s PS5

BLUE FRIDAY
-7% 14 990 Kč
13 980 Kč
11 554 Kč bez DPH
* původní cena je nejnižší cena 30 dní před začátkem akce 1. 11. 2023


Koupit na splátky
Dnes za 1 398 Kč - poté 10 x 1 398 Kč
Nakupte teď, plaťte později
Pojištění
Informace o službě
Allrisk záruka mobility
Informace o službě
Prodloužení záruky
Informace o službě
1 ks
Výrobce: Sony Záruka: 24 měsíců P/N: PS719453994

Produkt je také dostupný v dalších variantách

Další varianty
Levnější varianty

Popis

PlayStation VR2


Nová generace hraní ve virtuální realitě

Inovativní technologie PlayStation VR2 Sense™ nabízí strhující emoce a dokonalé vtažení do děje prostřednictvím jemných vibrací náhlavní soupravy, technologie 3D zvuku a inteligentního sledování očí v kombinaci s detekcí dotyků prstů, haptickou odezvou a adaptivními spouštěmi ovladače PS VR2 Sense.


Vidět znamená uvěřit

Od drobných detailů až po široce otevřené výhledy, od realistických výrazů obličeje až po živoucí futuristické světy – výpočetní výkon nové generace konzole PlayStation®5 spolu s novými optickými funkcemi ti umožní sledovat každý okamžik v ohromujících detailech.


Podrobnější detaily

Dva displeje OLED s rozlišením 2000x2040 poskytují neskutečný obraz 4K HDR s rychlostí až 120 snímků za sekundu, což je 4x větší rozlišení než u původní soupravy PlayStation®VR.


Prozkoumej úžasné světy

Okus strhující pocit přítomnosti a vtažení do virtuálních herních prostředí díky 110° zornému poli a nastavitelným Fresnelovým čočkám, které umožňují přizpůsobit rozestupy mezi čočkami tak, aby odpovídaly poloze tvých očí a zajistily optimální vykreslení obrazu.


Inteligentní sledování očí

Během kooperativní hry nebo v týmovém chatu při hraní pro více hráčů můžeš díky sledování očí, které dokáže simulovat emocionální reakce tvého avatara, dát svým spoluhráčům najevo své pocity zcela novým a realistickým způsobem.


Neuvěřitelně přesné zaostření

Foveální vykreslování dokáže v dokonalém detailu a s perfektní grafickou věrností zobrazit herní oblasti, na které se zaměří tvé oči – a zároveň zajistit stabilní výkon hry.


Pohlcení 3D zvukem

Vnímej přítomnost další postavy, když ti šeptá do ucha, lokalizuj přátele i nepřátele podle střelby nebo kroků a nech se obklopit neuvěřitelně realistickým zvukovým prostorem – díky technologii Tempest 3D AudioTech2 se ozvučení hry dynamicky přizpůsobuje tvé poloze a pohybům hlavy.


Ovladač PS VR2 Sense

Díky inovativnímu kulovitému designu nového ovladače PS VR2 Sense, který ti umožňuje provádět přesné pohyby a gesta oběma rukama, budeš mít svět doslova ve svých rukách.


Klíčové funkce ovladače Sense pro PlayStation VR2:

 • Haptická odezva: Pociť realistické a detailní reakce na své činnosti ve hře. Od jemných vibrací po intenzivní impulzy – z herního světa ti do rukou může proudit široká paleta rozmanitých vjemů, které ti umožní zažít hry pro soupravu PS VR2 rovněž hmatem.
 • Adaptivní spouště: Díky adaptivním spouštím, které v každém ovladači vyvolávají dynamický odpor, pocítíš v prstech napětí tětivy, zpětný ráz střelné zbraně nebo rozpadající se předmět drcený holýma rukama.
 • Detekce dotyku prstu: S pomocí ovladačů, které rozpoznají polohu tvých prstů i bez tisknutí jakéhokoliv tlačítka, můžeš klidně natáhnout ruku a dotknout se virtuálního světa kolem sebe.


Dokonalá kontrola

Chop se herní výbavy a pomocí analogových páček a akčních tlačítek spolu s tlačítkem pro uchopení herních objektů intuitivně komunikuj s virtuálním světem kolem sebe.


Odezva soupravy

Jemné, citlivé vibrace náhlavní soupravy produkované jediným zabudovaným motorem obohacují prožitek o další vjemový prvek; od vzduchu rozvlněného šípem prolétajícím kolem hlavy až po tah akcelerujícího vozidla.


Oboustranné sledování

Díky čtyřem sledovacím kamerám zabudovaným v náhlavní soupravě, které zachytí každý pohyb bez potřeby externí kamery, se můžeš vrhnout na zcela svobodný průzkum nových světů.


Vyšší komfort

Zůstaň ve hře díky lehkým a vyváženým Fresnelovým čočkám, větracím otvorům umožňujícím proudění vzduchu a nastavitelným páskům náhlavní soupravy, které ti pomohou najít a zajistit ideální polohu soupravy na hlavě.


Skoč na to bez čekání

Stačí připojit jediný kabel USB ke konzoli PS5 a můžeš jít na to. Přizpůsob si hrací prostor, ponoř se do hry, vychutnej si jiný než VR obsah ve filmovém režimu nebo mrkni, co se děje ve skutečném světě – stačí stiskem jediného tlačítka aktivovat funkci průhledového zobrazení.

Souprava PlayStation VR2:

Hraní ve virtuální realitě zažívá se soupravou PlayStation VR2 obrovský generační skok vpřed a ty se tak můžeš vydat do světů, které jsou na pohled i na poslech k nerozeznání od toho skutečného.

Obsah soupravy:

 • Souprava VR
 • Ovladač PlayStation VR2 Sense (L) / (R) s připevněnými řemínky
 • Kabel USB (k párování a nabíjení ovladačů)
 • Stereofonní sluchátka
 • Tři páry špuntů
 • Tištěné materiályNejčastější dotazy

  • Co je součástí balení PS VR2?

   PlayStation VR2 bude na startu prodeje dostupné ve dvou variantách.

   PlayStation VR2

   • Obsahuje soupravu PS VR2, PS VR2 Sense ovladače, stereo sluchátka s dodatečnými nástavci do ucha, USB kabel.

   Balení PlayStation VR2 Horizon Call of the Mountain

   • Obsahuje kód do PlayStation Stare na hru Horizon Call of the Mountain, soupravu PS VR2, PS VR2 Sense ovladače, stereo sluchátka s dodatečnými nástavci do ucha, USB kabel.  • Jak PS VR2 vylepšuje samotný zážitek z hraní?

   PS VR2 představuje obrovský skok ve virtuální realitě, který umožňuje zažívat nové a pohlcující způsoby interakce, to vše skrz herní konzoli PSS. Díky zabudovaným technologiím si hráč může užít výhody nového ovladače PlayStation VR2 Sense, zpětnou odezvu samotné soupravy PlayStation VR2, technologii 3D Audio či inteligentní sledování očí hráče.

   Náhlavní souprava PS VR2 je vybavena interním displejem HDR OLED, který podporuje rozlišení 2000 x 2040 pixelů na oko, a širším zorným polem, díky němuž je hraní ve VR plynulejší.

   Souprava PS VR2 je také vybavena zpětnou odezvou pro náhlavní soupravu s jemnými haptickými efekty, které vjemům dodávají hmatový prvek. Příkladem může být pocit tlukotu srdce vaší postavy, náraz předmětů procházejících v blízkosti tvojí hlavy a další. Kamery sledující oči sledují linii tvého pohledu, když míříš nebo se rozhlížíš, přičemž souprava PS VR2 poskytuje vysoce věrný vizuální zážitek tím, že upravuje rozlišení tak, aby přesně zaměřila a zvýraznila to, na co se soustředíš (jde o tzv. foveated rendering). Pokročilé funkce 3D Audio konzole PSS umožňují vývojářům vytvářet také neuvěřitelně realistickou zvukovou kulisu.

   Ovladač PS VR2 Sense přináší také významná vylepšení zážitku z virtuální reality, včetně mnohem přesnějšího sledování pohybu rukou než u PS VR, detekce dotyků prstů a také haptické odezvy a adaptivních spouští podobných bezdrátovému ovladači DualSense pro konzoli PSS.

   A samotné zapojení systému PS VR2 je snadné: jeden kabel USB typu C se připojuje přímo ke konzoli PSS. "Vnitřní" kamery zabudované v náhlavní soupravě sledují pohyby hlavy, což umožňuje jednoduché a intuitivní hraní bez potřeby externích kamer nebo jiných senzorů.

  • Bude PS VR2 kompatibilní s konzolí PS4?

   PS VR2 je určena pro konzoli PS5, nebude tedy kompatibilní s konzolí PS4.
  • Jaké jsou rozdíly mezi PS VR2 a první generací PS VR?

   PlayStation VR PlayStation VR2
   Technologie zobrazovače OLED OLED
   Rozlišení
   960×1080 na oko 2000 x 2040 na oko
   Obnovovací frekvence panelu 90Hz, 120Hz 90Hz, 120Hz
   Oddělení čoček
   N/A Nastavitelné
   Zobrazovací úhel Cca 100 stupňů Cca 100 stupňů
   Senzory
   Senzor pohybu: Šestiosý pohybový senzor (tříosý gyroskop, tříosý akcelerometr)
   Senzor nástavce: Infračervený senzor přiblížení
   Senzor pohybu: Šestiosý pohybový senzor (tříosý gyroskop, tříosý akcelerometr)
   Senzor nástavce: Infračervený senzor přiblížení
   Kamery PlayStation Camera (externí pro PS4, kompatibilní s PS5 pomocí PS5 camera adaptéru) 4 vestavěné kamery pro sledování soupravy a ovladače Infračervená kamera pro sledování každého oka
   Odezva
   N/A Vibrace soupravy
   Připojení s konzolí Procesorová jednotka: HDMI TV, HDMI PS4, USB, HDMI, AUX USB kabel Type-C®
   Audio vstup
   Zabudovaný mikrofon Zabudovaný mikrofon
   Audio výstup Stereo headphone konektor Stereo headphone konektor
   Váha
   Cca 600g (21.16 oz) (bez kabelů) Cca 560g (19.8 oz) (bez kabelů)
   Rozměry Cca 187 × 185 × 277 mm (7.4 x 7.2 x 10.9 in) (šířka × výška × délka) Cca 212 × 158 × 278 mm (8.3 × 6.2 × 10.9 in) (šířka, výška, délka)
  • Jaké jsou dostupné zobrazovací režimy na PS VR2?

   K dispozici jsou dva zobrazovací režimy.

   VR režim:Herní obsah si můžeš vychutnat v 360stupňovém zobrazení ve virtuálním prostředí. Obsah bude zobrazen ve formátu videa HDR 4000 x 2040 (2000 x 2040 na oko) se snímkovou frekvencí 90 Hz/120 Hz.

   Cinematic režim:Systém a uživatelské rozhraní systému PS5 a veškerý herní a multimediální obsah, který není určen pro VR, například streamovací aplikace, si můžeš prohlédnout na obrazovce virtuálního kina. Obsah v režimu Cinematic se zobrazí ve formátu videa HDR 1920x1080 s frekvencí 24/60 Hz a také se snimkovou frekvencí 120 Hz. Zvuk a obraz se budou zobrazovat pouze na náhlavní soupravě VR a na straně televizoru není při nasazení náhlavní soupravy VR a hraní v režimu Cinematic Žádný výstup.

  • Podporuje PS VR2 technologii HDR?

   Ano, PS VR2 souprava podporuje technologii HDR, platí to pro oba režimy VR a Cinematic.
  • Jak zapojím PS VR2 do mojí konzole PS5?

   Je to jednoduché. Prostě jen zapojíš kabel USB Type-C, který je součástí balení přímo do tvé konzole PS5.
  • Jak dlouhý je dodávaný kabel USB Type-C pro PS VR2?

   Délka kabelu je cca 4.5m.
  • Jaké jsou minimální požadavky na prostor při používání PS VR?

   Máš na výběr ze tří možností, jak hrát ve VR v závislosti na obsahu, který chceš právě používat. Vždy si prosím zkontroluj minimální nároky na herní prostor u každého titulu, který budeš chtít hrát.

   • Roomscale (umožňuje více pohybu)

   Minimální vyžadovaný herní prostor je 2m x 2m.

   • Hraní v sedě

   Minimální vyžadovaný herní prostor je Im x 1m. Ujisti se však, že máš dost volného prostoru pro pohyb tvých rukou.

   • Hraní ve stoje

   Minimální vyžadovaný herní prostor je Im x 1m. Ujisti se však, Že máš dost volného prostoru pro pohyb tvých rukou.

  • Můžu si tento herní prostor sám upravit?

   Herní plochu soupravy PS VR2 si můžeš přizpůsobit pomocí ovladače PS VR2 Sense a kamer zabudovaných v náhlavní soupravě PS VR2. Kamery ti umožní skenovat místnost, zatímco ovladač PS VR2 Sense ti umožní rozšířit a dále přizpůsobit herní oblast tak, aby vyhovovala tvému hernímu stylu a prostředí místnosti.

   Pokud se během hry přiblížíš k nastavené hranici, zobrazí se upozornění, že se blížíš k hranici hrací plochy. Nastavení můžeš kdykoli změnit, dokud je systém PS VR2 připojen. Po nastavení herní oblasti se nastavení uloží, pokud se nepřesuneš do jiné herní oblasti. Jako pomůcku můžeš kdykoli použít zobrazení skrz funkci See-Through View.

  • Co je funkce See-Through View?

   S PS VR2 můžeš díky nové funkci See-Through View sledovat své okolí i béhem nošení náhlavní soupravy. To se hodí, když chceš snadno zkontrolovat, kde se v místnosti nachází ovladač PS VR2 Sense, aniž by sis musel sundávat náhlavní soupravu.

   Díky vestavěným kamerám v soupravě PS VR2 můžeš stisknutím funkčního tlačítka na náhlavní soupravě nebo pomocí rychlého nastavení soupravy PlayStation VR2 v ovládacím centru přepínat mezi sledováním okolí a zobrazováním obsahu v soupravě PS VR2. Karta v Ovládacím centru umožňuje také rychlý přístup k dalším nastavením soupravy PS VR2, například k úpravě hrací plochy.

   Funkce See-Through View neslouží v žádném případě pro nahrávání.

  • Musí být v místnosti, kde chci používat PS VR2 tma?

   Ne, není to nezbytné. Pro ten nejlepší herní zážitek doporučujeme hrát v místnosti se standardní mírou světelnosti.

  • Pokud právě používám PS VR2, uvidí i ostatní lidé v místnosti, co právě sleduji/hraji?

   Ano. Podobné jako u PS VR, PS VR2 rovněž umožní ostatním v místnosti sledovat na televizní obrazovce, co právě zažíváš. Obsah je zobrazován ve 2D formátu. Vezmi prosím na vědomí, Že tato funkce je dostupná pouze v případě, kdy se používá VR režim.

  • Potřebuji dodatečnou kameru, abych mohl používat PS VR2?

   Nikoliv. Souprava PS VR2 sleduje tebe a tvůj ovladač pomocí integrovaných kamer zabudovaných v náhlavní soupravě PS VR2. Tvé pohyby a směr, kterým se díváš, se odrážejí ve hře bez potřeby externí kamery.

  • Mohu použít kameru PS5 HD Camera s PS VR2?

   Ačkoli k používání soupravy PS VR2 není třeba používat externí kameru, protože má čtyři vestavěné kamery v náhlavní soupravě, kameru PS5 HD Ize se soupravou PS VR2 použít, pokud se chceš při hraní natáčet pomocí funkce streamingu soupravy PS VR2.

  • Jak můžu přepínat mezi hraním PS VR2 her a hraním PS5 her na mém televizoru?

   Během hraní budeš mít přístup k ovládacímu centru a budeš moci snadno přepínat mezi obsahem pro systém PS VR2 a PS5.

  • Obdrží PS VR2 v budoucnu aktualizaci?

   Aktualizace systému PS VR2 budou k dispozici prostřednictvím konzole PS5 a hráči budou muset aktualizovat na nejnovější dostupnou verzi.

  • Máte nějaké tipy pro čištění a údržbu soupravy PS VR2?

   Povrchy, konektory a porty náhlavní soupravy PS VR2 a ovladače PS VR2 Sense otři měkkým suchým hadříkem. Nepouživej ředidla, benzin ani alkohol. Čočky otírej pouze měkkým suchým hadříkem vyrobeným speciálně pro čištění čoček. Nepoužívej papírové utěrky nebo kapesníky, které nejsou určeny pro objektivy.

   Světelný štít [ze z náhlavní soupravy PS VR2 sejmout a vyčistit jej vodou. Vodu otři měkkým suchým hadříkem. Před použitím světelný štít dobře Vysuš na místě s dobrým větráním a poté jej opět připevní k náhlavní soupravě PS VR2.

   Integrované větrací otvory v náhlavní soupravě [ze vyčistit ručním vysavačem a odstranit tak nahromaděný prach.


  • Jaký je formát výstupního videa u náhlavní soupravy?

   Náhlavní souprava PS VR2 nabízí rozlišení 4K HDR. Displej OLED náhlavní soupravy podporuje rozlišení až 2000 x 2040 na oko a obnovovací frekvence 90/120 Hz.

  • Lze náhlavní soupravu nastavit pro různé velikosti hlavy?

   Ano, podobné jako náhlavní souprava PS VR první generace má | souprava PS VR2 nastavitelnou velikost. K dispozici je tlačítko pro uvolnění náhlavního pásku, kterým lze roztáhnout nebo utáhnout šířku pásku, a kolečko pro nastavení náhlavního pásku, kterým lze pásek ještě více utáhnout a zafixovat jeho polohu.

  • Lze s čočkami provádět další nastavení?

   Ano, systém PS VR2 má nový volič nastavení čoček, takže máš další možnost přizpůsobit vzdálenost čoček mezi očima a optimalizovat tak svůj pohled.

  • Mohu nosit své brýle při hraní PS VR2?

   Ano, systém PS VR2 byl navržen tak, aby vyhovoval hráčům, kteří nosí brýle. Některé velmi široké nebo neobvykle tvarované brýle však nemusí sedět.

  • V čem je design náhlavní soupravy PS VR2 lepší než u soupravy PS VR?

   Dostali jsme mnoho pozitivních ohlasů na pohodlí soupravy PS VR, takže jsme zachovali některé ergonomické prvky, které hráči dobře znají, jako je jednoduchý náhlavní pásek, který lze nastavit tak, aby se přizpůsobil hlavě uživatele, a pečlivé rozložení hmotnosti soupravy, takže je lehká a pohodlná.

   Vytvořili jsme také štíhlejší konstrukci s celkově nižší hmotností - atois novými přidanými funkcemi, jako je vestavěný motor pro zpětnou vazbu náhlavní soupravy. U soupravy PS VR2 jsme se posunuli o několik kroků dál a přidali jsme nové funkce, jako je nastavitelný volič čoček a nový integrovaný výdechový otvor, který pomáhá minimalizovat zamlžŽování čoček, když jsou hráči ponoření do hraní.

  • Jaké další funkce snímačů jsou přidány ve srovnání s první soupravou PS VR?

   Zpětná vazba z náhlavní soupravy umožňuje tvůrcům her aplikovat smyslovou zpětnou vazbu na hlavu hráče, což zvyšuje pocit pohlcení ze hry.

   Náhlavní souprava PS VR2 také dokáže rozpoznat pohyb očí pomocí funkce sledování očí, což přináší mnoho možností pro samotný design her. Ačkoli se použití ve hrách liší, tak některé hry umožňují podívat se na konkrétní předmět a vybrat jej. To umožňuje intuitivnější interakci novými a realističtějšími způsoby, což umožňuje zvýšenou emocionální odezvu a lepší výraz, které poskytují novou úroveň realismu ve hrách.

  • Má náhlavní souprava zabudované symboly PlayStation?

   Ano, podobně jako jsme přidali tisíce drobných symbolů PlayStation na povrch konzole PS5 a ovladače DualSense, přidali jsme drobné symboly PlayStation také na přední a zadní pásek náhlavní soupravy PS VR2. To přidává texturu pro hmatový vjem, který si můžeš vychutnat.

  • Má náhlavní souprava vestavěný mikrofon, ovládací prvky a tlačítka?

   Náhlavní souprava je vybavena vestavěným mikrofonem, tlačítkem napájení a funkčním tlačítkem, kterým lze přepnout do režimu See Through View nebo ztlumit/odpojit mikrofon.

  • Má náhlavní souprava stereofonní konektor pro sluchátka?

   Ano, jde o stejné umístění jako u původní náhlavní soupravy PS VR.

  • Jak dlouho mohu náhlavní soupravu PS VR2 používat?

   Souprava PS VR2 je inspirována soupravou PS VR a je navržena tak, aby byla pohodlná a dala se nosit delší dobu. Reakce hráčů na hraní ve virtuální realité se mohou lišit, ale obecné platí, Že naprostá většina hráčů by si měla hraní ve virtuální realitě skrz PS VR2 užít. Doporučujeme dělat časté přestávky, a pokud pocítíš nepohodlí, přeruš hraní.

   Náhlavní souprava PS VR2 není určena pro děti mladší 12 let.

  • Mohu se při nošení soupravy PS VR2 pohybovat?

   Omezený pohyb je při hraní obsahu, který využívá herní styl VR "Roomscale“, v pořádku, pokud se při používání soupravy PS VR2 držíš v herní oblasti. Pokud se budeš pohybovat v blízkosti ohraničené oblasti, kterou jsi si nastavil v přizpůsobené herní oblasti, zobrazí se varování.

  • Mohu s náhlavní soupravou PS VR2 používat bezdrátová sluchátka?

   Sluchátka kompatibilní se systémem PS5 nebo s 3,5mm konektorem budou kompatibilní se systémem PS VR2. V závislosti na konstrukci a způsobu nošení se může stát, Že sluchátka nebudou pasovat na čelenku soupravy PS VR2. Nezapomeň si zkontrolovat, zda správně sedi.


Ovladač PlayStation VR2 Sense

  • Jake jsou funkce a tlacitka ovladace PS VR2 Sense?

   Specifikace PlayStation VR2 Sense ovladače
   Tlačítka [Pravá] Tlačítko PS, tlačítko Možnosti, akční tlačítka (kolečko/křížek), tlačítko R1, tlačítko R2, pravá páčka, tlačítko R3
   [Levá] Tlačítko PS, tlačítko Vytvořit, akční tlačítka (trojúhelník, čtverec), tlačítko L1, tlačítko L2, levá páčka, tlačítkoL3
   Senzory / Sledování

   • Senzor pohybu: Šestiosý snímací systém (tříosý gyroskop + tříosý akcelerometr)
   • Kapacitní snímač: Detekce dotyku prstu
   • Infračervená LED: Sledování polohy
   Odezva Efekt spouště (na tlačítku R2/L2), haptická odezva (jedním pohonem na jednotku)
   Port
   Port USB Type-C®/td>
   Komunikace Bluetooth® Ver 5.1
   Baterie
   Vestavěná lithium-iontová nabíjecí baterie
   Hmotnost Cca. 168 g na jeden ovladač
   Rozměry
   137mm x 135mm x 107mm (šířka x výška x hloubka) na jeden ovladač

   Nový ovladač PS VR2 Sense umožňuje hráčům vnímat hry a interagovat s nimi mnohem plastičtějším způsobem. Existuje několik funkcí, včetně klíčových prvků z ovladače DualSense systému PSS, které odpovídají představě společnosti SIE o tom, jaké mohou být hry pro VR nové generace.

   Adaptivní spouště: Každý ovladač PS VR2 Sense {levý a pravý) obsahuje tlačítko adaptivní spouště, které po stisknutí přidává hmatatelné napětí, podobně jako je tomu u bezdrátového ovladače DualSense. Například při hraní hry Horizon Call of the Mountain ucítíš napětí při natahování luku.

   Haptická odezva: Díky haptické odezvě ovladače PS VR2 Sense, optimalizované pro jeho tvar, je každý vjem v herním světě působivější, texturovanější a jemnější. Když procházíš skalnatou pouští nebo rozdáváš rány v boji zblízka, pocítíš rozdíl, který umocňuje mimořádný vizuální a zvukový zážitek, který je pro hraní ve VR tak zásadní.

   Detekce dotyku prstu: Ovladač PS VR2 Sense dokáže rozpoznat přibližnou polohu tvých prstů, což ti umožní dělat přirozenější gesta rukama během hraní.

   Akční tlačítka / analogové páčky: Levý ovladač obsahuje jednu analogovou páčku, tlačítka Trojúhelník a čtverec, tlačítko "grip" {L1), tlačítko spouště {L2) a tlačítko Create.

   Pravý ovladač obsahuje jednu analogovou páčku, tlačítka Křížek a Kruh, tlačítko "uchopení" (R1), tlačítko spouště (R2) a tlačítko Možnosti. Tlačítko "grip" lze použít například ke zvedání objektů ve hře.

  • Mohu používat ovladač PS Move se systémem PS VR2? Nebo případně ovladač PS VR Aim?

   Ne, se systémem PS VR2 je kompatibilní pouze dodávaný ovladač Sense pro systém PS VR2 a ovladač DualSense nebo DualSense Edge pro systém PS5. U každého titulu bude uvedeno oznámení o kompatibilité, aby si hráči mohli ověřit, které ovladače jsou s konkrétní hrou kompatibilní.

  • Jak zapnu a vypnu ovladač PS VR2 Sense?

   Ovladač PS VR2 Sense zapneš stisknutím tlačítka PS na ovladači. Chceš-li jej vypnout, přejdi do nabídky Ovládací centrum> [Příslušenství]> [Ovladač PS VR2 Sense].

  • Jak synchronizovat ovladač PS VR2 Sense s náhlavní soupravou PSS nebo PS VR2?

   Ovladač PS VR2 Sense můžeš spárovat pomocí přiloženého kabelu USB.

   • Připoj ovladač Right PS VR2 Sense k systému PSS pomocí dodaného kabelu USB.

   • Stiskni tlačítko PS na pravém ovladači PS VR2 Sense.

   • Stejné kroky zopakuj pro levý ovladač PS VR2 Sense

  • Jak zjistím, kolik energie mi zbývá v každém ovladači PS VR2 Sense?

   Když zapneš ovladač PS VR2 Sense, můžeš na obrazovce zkontrolovat úroveň nabití baterie, podobně jako se zobrazuje indikátor baterie u bezdrátového ovladače DualSense.

  • Jak dobít ovladač PS VR2 Sense?

   Ovladač PS VR2 Sense lze nabíjet pomocí kabelu USB, který je součástí náhlavní soupravy PS VR2.

   Můžeš také použít nabíjecí stanici ovladače PS VR2 Sense, která se prodává samostatně.

   S nabíjecí stanicí pro ovladač PS VR2 Sense můžeš ovladač PS VR2 Sense nabíjet jednoduchým zacvaknutím, aniž bys ho musel připojovat ke konzoli PSS - uvolníš tak porty USB konzole.

  • Mohu používat ovladač PS VR2 Sense bez náhlavní soupravy PS VR2?

   Ano, ovladač PS VR2 Sense bude s konzolí PSS fungovat i bez náhlavní soupravy PS VR2. Ovladač PS VR2 Sense lze používat v uživatelském rozhraní PSS a v aplikaci Media. Ovladač PS VR2 Sense nelze použít pro hry nepodporované systémem PS VR2.

  • Existují možnosti přístupnosti, abych mohl používat jeden ovladač PS VR2 Sense nebo přizpůsobit ovládání tak, abych mohl používat pouze jeden ovladač?

   Levý i pravý ovladač PS VR2 Sense musí být zapnutý. Přestože je podporováno přemapování tlačítek a to, zda jsou vyžadovány levý i pravý ovladač PS VR2 Sense, se liší podle hry, pro většinu her se doporučují oba ovladače.

  • Bude se ovladač PS VR2 Sense prodávat samostatně?

   Ovladač PS VR2 Sense se v tuto chvíli samostatně neprodává.

Hry pro PS VR2

  • Kolik her bude při uvedení na trh k dispozici pro systém PS VR2?

   V době uvedení na trh bude k dispozici více než 30 her, včetně zcela nových titulů a vylepšených verzí již existujících titulů pro soupravu PS VR2.

  • Kolik her je ve vývoji pro soupravu PS VR 2?

   V současné době je ve vývoji více než 100 titulů pro soupravu PS VR2.

  • Jak zjistím, které hry jsou kompatibilní se systémem PS VR2?

   U konkrétního titulu budou výrazné informační prvky, které budou informovat o tom, zda bude systém PS VR2 podporován.

  • Mohu hrát hry pro soupravu PS VR na systému PS VR2?

   Systém PS VR2 je navržen tak, aby poskytoval skutečně novou generaci zážitků ve virtuální realitě, a to díky pokročilým funkcím, jako je haptická odezva, adaptivní spouště, inside-out sledování, sledování očí a další. Vzhledem k tomuto novému přístupu k hraní her v systému PS VR2 nejsou hry pro systém PS VR se systémem PS VR2 kompatibilní.

  • Budou hry pro systém PS VR dostávat aktualizace/aktualizace pro systém PS VR2, a pokud ano, bude to něco stát?

   Některé hry mohou být k dispozici pro nákup na obě platformy naráz, případně bude k dispozici vylepšení pro konkrétní titul. Nabídka a případné související náklady se řídí preferencemi vývojářů.

  • Budou existovat hry pro soupravu PS VR napříč generacemi, které budou fungovat jak na soupravě PS VR, tak na soupravě PS VR2?

   Některé hry pro VR budou k dispozici pro obě generace. Verze hry pro PS4 bude k dispozici pro PS VR a verze hry pro PSS bude k dispozici pro PS VR2.

  • Budou hry pro systém PS VR2 obsahovat karty aktivit?

   Ano, podobně jako u her na konzoli PSS mohou být karty aktivit v závislosti na titulu podporovány i ve hrách pro soupravu PS VR2.

  • Budou hry pro systém PS VR2 pouze digitální, nebo budou vydávány i na fyzických discích?

   Hry pro systém PS VR2 budou k dispozici v digitální podobě. Vybrané tituly budou k dispozici také na fyzických discích.

  • Mohu hrát hry pro systém PS VR2 bez náhlavní soupravy PS VR2?

   Hry pro soupravu PS VR2 jsou určeny pro soupravu PS VR2 a vyžadují náhlavní soupravu. U titulu bude uvedeno, že je vyžadována souprava PS VR2. Existují také tituly pro konzoli PSS, které mohou obsahovat režim VR v rámci konzolové verze hry a bude u nich uvedeno, že jsou kompatibilní s PS VR2. Pro vyzkoušení režimu VR je vyžadována náhlavní souprava.

Streaming + Zachycení záznamu

  • Mohu pořizovat snímky obrazovky nebo snímky hraní her na systému PS VR2?

   Ano, nabídka Vytvořit v systému PS VR2 umožňuje hráčům pořizovat snímky obrazovky a videa stejně jako v systému PSS, ale bez nutnosti opustit režim VR. Můžeš také stříhat videa a sdílet obsah s přáteli, aniž bys opustil hru.

  • Mohu sdílet obrazovku s jiným hráčem online, který používá nebo nepoužívá systém PS VR2?

   Ano, obrazovku můžeš sdílet s jiným hráčem online. Vezmi prosím na vědomí, že funkce Share Play není k dispozici pro hry pro soupravu PS VR2.

  • Mohu streamovat své hraní na systému PS VR2?

   Nová funkce streamingu pro soupravu PS VR2 ti umožní natáčet se během hraní připojením kamery PSS HD ke konzoli. Je to skvělý způsob, jak ukázat své pohyby a reakce během bitvy s bossem a podělit se o své reakce s ostatními hráči v průběhu hraní!

Ostatní

 • Pokud se systém PS VR2 nepoužívá, vypne se jednotka, nebo ji musím odpojit od systému PSS?

  Ve výchozím nastavení se souprava PS VR2 automaticky vypne po 30 minutách, pokud ji nemáš nasazenou a ukončíš hru PS VR2. Výchozí časování lze změnit v nastavení úspory energie.

  Náhlavní soupravu PS VR2 můžeš vypnout také ručně pomocí tlačítka napájení na náhlavní soupravě PS VR2 nebo v nabídce uživatelského rozhraní systému v položkách Ovládací centrum >[Příslušenství]> [PlayStation VR2].

 • Existuje jedinečné uživatelské rozhraní systému PS VR2 na obrazovce?

  Uživatelské rozhraní soupravy PS VR2 je při sledování na televizní obrazovce podobné uživatelskému rozhraní konzole PSS. Při sledování uživatelského rozhraní prostřednictvím náhlavní soupravy PS VR2 si však všimneš drobných optimalizací.

 • Potřebuji k používání systému PS VR2 televizor?

  Pro první nastavení jednotky PS VR2 je nutný televizor. Po dokončení nastavení není televizor pro běžné hraní her na systému PS VR2 vyžadován.

 • Mohu při používání soupravy PS VR2 vypnout obrazovku televizoru?

  Ano, při hraní PS VR2 můžeš vypnout obrazovku televizoru.

 • Jaké možnosti přístupnosti podporuje systém PS VR2?

  Funkce zpřístupnění dostupné pro konzoli PSS, s výjimkou funkce Zoom, budou k dispozici i pro PS VR2. Patří mezi ně korekce barev, invertování barev a vlastní přiřazení tlačítek. Některé hry budou podporovat i další možnosti zpřístupnění ve hře.

 • Je v systému PS VR2 zabudována nějaká rodičovská kontrola?

  Ano, nastavení rodičovské kontroly je k dispozici a lze je přizpůsobit konzoli PSS pro systém PS VR2.

 • Mohou dvě osoby se soupravami PS VR2 hrát společně na jedné konzoli PSS?

  Ne. Konzole PSS podporuje vždy pouze jednu soupravu PS VR2.

 • Musím být připojen k internetu, abych mohl hrát hry pro soupravu PS VR2?

  Požadavky na internetové připojení se liší podle titulu. Pro stahování zakoupených her a aktualizací softwaru je však nutné připojení k internetu.
Parametry
Značka
Značka Sony

Vlastnosti
Platforma   Playstation 5

Stav zboží
Stav zboží Jen nové , Blue fridayDiskuse


Jméno: *
E-mail:
Předmět: *
Vyplněním emailové adresy dáváte souhlas se zpracováním tohoto osobního údaje za účelem zaslání odpovědi na Váš dotaz.
Text vašeho příspěvku/dotazu pro produkt PlayStation VR2:

Technické specifikace pro produkt PlayStation VR2 se mohou změnit bez výslovného upozornění. Obrázky pro produkt PlayStation VR2 mají pouze informativní charakter.

Nalezli jste chybu v informaci o PlayStation VR2 ?

Vyberte seznam

zobrazit Seznam