0
shop, který máte rádi
0  Kč

Váš košík je prázdný.

ALAVIS CURENZYM Enzymoterapie 80 kapslí

ALAVIS CURENZYM Enzymoterapie 80 kapslí
Kód: 97320924


Balení:
 
588 Kč 511 Kč bez DPH


Výrobce: ALAVIS
Záruka: 24 měsíců
P/N: 329


Produkt je také dostupný v dalších variantách

oblíbené produkty do seznamu
hlídací pes hlídací pes

Popis

ALAVIS CURENZYM Enzymoterapie 80 kapslí


Enzymatický veterinární přípravek obsahující speciálně vybranou směs rostlinných enzymů určený pro podporu hojení tkání a pro posílení imunity zejména po úrazech a operacích a pro podporu při léčbě antibiotiky a při léčbě nádorů.

ALAVIS™ Curenzym Enzymoterapie 80cps

Rostlinný enzymatický veterinární přípravek

Enzymy nové generace – 100 % rostlinný původ

? Bromelain ? Papain ? Pankreatin Analog? Peptidáza? Proteáza ? Rutin

 • Psi
 • Kočky

  Přípravek ALAVIS™ Curenzym Enzymoterapie podávejte:

  Podpora:
 • při hojení tkání
 • po úrazech a operacích
 • posílení imunity
 • při zánětech
 • při léčbě antibiotiky a při léčbě nádorů

  Účinky ALAVIS™ Curenzym Enzymoterapie a charakteristika přípravku:

Enzymy jsou složité látky bílkovinné povahy, které plní v těle důležitou funkci biokatalyzátorů - umožňují a regulují všechny procesy, bez kterých by biochemické reakce v organismu nemohly probíhat.

Enzymoterapie je založena na přirozených vlastnostech a účelu enzymů. Systémová enzymoterapie je celkové podání enzymů parenterálně či perorálně, přičemž bylo prokázáno, že některé bílkoviny se mohou, alespoň zčásti, vstřebávat střevem s následným vstřebáním do krve. Pro systémovou aplikaci se speciálně připravují směsi rostlinných či živočišných enzymů. Enzymy přispívají k potlačení projevů zánětu (antiflogistický účinek), zmenšení edému i lymfedému, ovlivňují některé imunologické děje v organismu a působí podpůrně při léčbě nádorových onemocnění apod.

Bromelain je rostlinný enzym získávaný ze stopek zralých ananasů (Ananas comosus). Blokuje mediátory zánětu a snižuje migraci neutrofilů do místa zánětu. Podílí se na štěpení bílkovin, pomáhá při zeslabování otoků a hojení ran, má vliv na srážení krevních destiček. Zlepšuje absorpci a účinnost jiných látek.

Papain je rostlinný enzym získávaný z latexu, který vylučuje plod papáje (Carica papaya) po naříznutí nezralých plodů. Papain hydrolyticky štěpí peptidy a bílkoviny. Vykazuje fibrinolytické (rozpouští krevní sraženiny) a radioprotektivní účinky (snižuje účinek radioaktivního záření na organismus). Mezi další významné vlastnosti papainu patří jeho silná antibakteriální aktivita.

Pankreatin ANALOG 4x je komplex enzymů rostlinného původu (amyláza, lipáza a protéza), který svojí aktivitou odpovídá pankreatinu živočišného původu (hydrolyzuje tuky na glycerol a mastné kyseliny, bílkoviny na peptidy a aminokyseliny, škroby na dextriny a cukry). Pankreatin ANALOG 4x se získává fermentací z hub Aspergillus sp. a Candida cylindracea a z bakterie Bacillus sp.. Napomáhá trávení, čímž jsou živiny z potravy lépe využívány a tím se jedinec po operaci rychleji dostává do lepší kondice. Pankreatické enzymy mají pozitivní vliv při akutních a chronických zánětlivých stavech, včetně úrazů a šlach. A v poslední době se objevují klinické studie, že pankreatické enzymy napomáhají rozkládání imunokomplexů vznikajících při autoimunitních onemocnění, napomáhají při virových onemocnění a mohou se podílet na zlepšení klinického stavu pacienta a prodloužení jeho života při nádorovém onemocnění.

Peptidáza štěpí dlouhé peptidy na krátké řetězce a pak na jednotlivé aminokyseliny. Při štěpení peptidů na aminokyseliny vzniká energie, kterou organismus během rekonvalescence využívá. Aminokyseliny jsou součástí strukturních bílkovin, enzymů a hormonů, dále jsou využívány k tvorbě neurotransmiterů (slouží k přenosu nervového impulsu) a ovlivňují růst buněk, jejich štěpením vzniká glykogen a tuk, které slouží jako zdroj energie.

Proteáza narušuje bakteriální biofilm a exudát sloužící bakteriím k uchycení na tkáni hostitele a dále zvyšuje koncentraci antibiotik v cílovém místě, čímž zvyšuje účinnost v případě probíhající antibiotické léčby. Dále podporuje hojení odstraněním mrtvé či poškozené tkáně bez poškození zdravé tkáně a podporuje proteolytickou aktivitu krve a tkání při narušené homeostáze.

Rutin (vitamín P) je rostlinný glykosid (flavonoid) patřící mezi antioxidanty, s čímž souvisí antikarcinogenní účinky a schopnost likvidovat volné radikály. Antioxidační účinky rutinu byly popsány při experimentech s degradací kolagenu volnými radikály, kdy se u rutinu prokázal jeho silný protektivní účinek. Jeho užívání se doporučuje zejména na posílení cévní stěny, kdy snižuje fragilitu cévních stěn zvýšením kvality stavby kolagenních vláken.

Dávkování u psů a koček:

Malá plemena psů a kočky

1 – 5 kg

1 kapsle

1 x denně

Malá plemena psů

5 – 15 kg

1 kapsle

2 x denně

Střední plemena psů

15 – 30 kg

2 kapsle

Velká plemena psů

30 – 45 kg

3 kapsle

Obří plemena psů

45 kg a více

4 kapsle


Přípravek podávejte alespoň 30 minut před podáním stravy.

Složení:
1 kapsle o hmotnosti 0,53 g +/- 2 % obsahuje:

bromelain (Ananus comosus) 150 mg (22.500 PU), papain (Canica papaya) 150 mg (27.000 PU), pankreatin analog 4X 100 mg (proteáza 10.000 USP, amyláza 10.000 USP, lipáza 800 USP), rutin (Sophora japonica) 50 mg, peptidáza 25 mg (600 HUT), proteáza 25 mg (6.250 HUT), triglyceridy 3 mg

Kapsle je složena ze želatiny a vody.

Forma:

Želatinové kapsle

Balení po:

80 kapslích

Upozornění:

Neužívat při snížené krevní srážlivosti či u jedinců se zvýšenou fibrinolýzou (rozpouštění krevních sraženin). Neužívat při známé přecitlivělosti na některou ze složek přípravku. Skladujte při teplotě do 25 °C, chraňte před světlem.

Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem.

Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 137-10/C a je volně prodejný.

Pouze pro zvířata!

Dovozce a držitel rozhodnutí o schválení:

Patron ca, s.r.o., Jakubská 647/2, Praha 1 člen skupiny LightHouse International Inc., 1st. Canadian Place, 100 King St. W, Toronto, Ontario M5X 1B5, Kanada, tel.: +420 244 402 819, e-mail: info@alavis.cz, www.alavis.cz. Člen Kanadské obchodní komory.
Parametry

Parametry výrobku:
Značka
Značka ALAVIS
Chovatelské potřeby
Balení: 80 kapslí
Stav zboží
Stav zboží Jen nové


Diskuse

Výpis příspěvků:Nový příspěvek / OdpovědětVyplněním emailové adresy dáváte souhlas se zpracováním tohoto osobního údaje za účelem zaslání odpovědi na Váš dotaz.
Technické specifikace pro produkt ALAVIS CURENZYM Enzymoterapie 80 kapslí se mohou změnit bez výslovného upozornění. Obrázky pro produkt ALAVIS CURENZYM Enzymoterapie 80 kapslí mají pouze informativní charakter.

Nalezli jste chybu v informaci o ALAVIS CURENZYM Enzymoterapie 80 kapslí ?

Vyberte seznam

zobrazit Seznam