0
shop, který máte rádi
0 Kč

Váš košík je prázdný.

TP-LINK TL-WA701ND

TP-LINK TL-WA701ND / Acess Point N150 / 2.4GHz - 150Mbps / LAN
Kód: 91401729

Acess Point N150 / 2.4GHz - 150Mbps / LAN
Tento produkt již bohužel není v nabídce. Vyberte si prosím jiný produkt z této kategorie.


oblíbené produkty do seznamu
hlídací pes hlídací pes

Popis

TP-LINK TL-WA701ND

TP-LINK TL-WA701ND - je přístupový bod, který poskytuje propustnost bezdrátového spojení až do rychlosti 150 Mbit/s. Podporuje standardy a to IEEE 802.11b/g/n s maximální průchodností dat 150 Mbit/s. K propojení s ostatními prvky sítě slouží jeden 10/100 Mbit/s WAN port. O výstupní výkon se stará externí anténa s reverzním SMA konektorem a výkonem 4 dBi, kterou je možno odpojit a nahradit ji vlastní. Tento přístupový bod podporuje šifrování 64/128-WEP a WPA/WPA2. Napájení je řešeno přiloženým DC adaptérem s výstupním napětím 9 V a proudem 0.85 A.

ODKAZ NA STRÁNKY VÝROBCE

Part number: TL-WA701ND

O společnosti TP-Link


Společnost TP-Link byla založena v roce 1996 a patří mezi přední dodavatele síťových zařízení pro firmy, podnikatele a spotřebitele. Je také často označována jako číslo 1 mezi síťovými zařízeními. Společnost TP-Link nabízí spolehlivá zařízení - mezi produkty můžeme najít Wi-Fi zařízení, routery, modemy, DSL modemy, extendery, zásuvkové powerline adaptéry, access pointy, switche, širokopásmové 3G / 4G LTE modemy, adaptéry, VPN routery, cloudová zařízení, zabezpečovací systémy, mobilní širokopásmové připojení 3G / 4G LTE a další.Výrobce
TP-LinkPro práci i zábavu


TP-LINK TL-WA701ND je spolehlivé zařízení určené pro vnitřní použití. V případě použití venku - za deště či zvýšené vlhkosti může dojít k poškození nejen tohoto zařízení, ale i dalších síťových prvků. Jedná se o multifunkční zařízení, kdy jediným tlačítkem můžete snadno přepínat mezi síťovými módy. Přehled jeho funkcí si můžete přečíst níže. TP-LINK TL-WA701ND tedy můžeme doporučit pro:Použití Pokrytí vhodné pro
Vnitřní Domácnost

Více dostupných operačních módů v jednom zařízení zvyšuje variabilitu použití, a tím i uživatelský komfort. Níže můžete nalézt podrobný popis dostupných operačních módů.


Dostupné operační módy:
Access Point – mód access pointu je jednoduchý mód, který se ve většině případů používá pro pokrytí větších prostor, kde není potřeba funkce routeru – například vytvářet další podsíť. Jednoduše řečeno, access point převádí kabelový internet na bezdrátový - zprostředkovává tak připojení k internetu.

Bridge – režim bridge se používá pro „pevné“ propojení dvou sítí, které na obou stranách mohou mít více než jedno síťové zařízení, a mohou tak vytvářet další síťovou strukturu. Ačkoliv jde o bezdrátové spojení, na venek se toto síťové spojení tváří, jako kdyby to byl UTP kabel. Bezdrátová zařízení jsou spárována pomocí jedinečných MAC adres, a tak je jakýkoliv neautorizovaný průnik vyloučen.

Client – mód client je jednoduchý mód, který slouží pro připojení jakéhokoliv ethernetového zařízení do sítě Wi-Fi, kde se nacházejí přístupové body (AP). Tímto způsobem tak lze připojit více zařízení do sítě, bez nutnosti propojení ethernetovým kabelem. Často se tak používá v místech, kde kabelové spojení není možné.

Repeater – mód repeateru funguje tak, že zařízení pracující v tomto módu přijme od vzdáleného přístupového bodu nebo Wi-Fi routeru slabý, zkreslený nebo zašuměný signál a opravený, zesílený ho vysílá dále za hranici bezdrátového pokrytí prvním zařízením. Tímto způsobem je tak možné pohodlně rozšířit pokrytí stávající Wi-Fi sítě.

WDS – režim WDS (bezdrátový distribuční systém) slouží pro propojení několika bezdrátových Wi-Fi zařízení. Nejčastěji půjde o čistě přístupové body. Není ale výjimkou, že tuto funkci umí i lepší Wi-Fi routery. Obrovskou výhodou tohoto systému je, že není nutné zařízení připojovat do sítě pomocí ethernetového kabelu, ale postačí bezdrátová síť Wi-Fi.Rychlá Wi-Fi se standardem "n"


TP-LINK TL-WA701ND disponuje Wi-Fi rozhraním s podporou standardu 802.11b/g/n, což umožňuje spolehlivě pokrýt frekvenční pásmo 2.4 GHz. Jde tedy o tzv. Single-Band provoz, kdy zařízení pracuje pouze v jednom frekvenčním pásmu. Pásmo 2.4 GHz je obecně hojně používané nejrůznějšími zařízeními a je také nejvíce zarušeno. Může tak být nezbytné vyhledat volný kanál pro zajištění stabilního, nerušeného Wi-Fi signálu. Přesná hodnota rychlosti se odvíjí od počtu a typu bezdrátových antén, avšak gigabitovému síťovému kabelu se stále ještě nevyrovná.


Wi-Fi standardy Frekvenční pásmo Bližší specifikace
802.11b/g/n 2.4 GHz Single-Band
Rychlost přenosu bezdrátové sítě je závislá na použitém standardu 802.11b/g/n a frekvenčním pásmu 2.4 GHz. Rychlost přenosu Wi-Fi u zařízení TP-LINK TL-WA701ND je v nejčastěji používaném pásmu 2,4GHz velmi dobrých 150 Mbps. Tato rychlost přenosu Wi-Fi spolehlivě zvládne běžnou práci - prohlížení internetu, stahování souborů, odesílání emailů, poslech hudby atd.


Maximální rychlost Wi-Fi
150 Mbps


Bezpečnost na prvním místě


Zabezpečení Wi-Fi sítě není radno podceňovat. Nezvaný útočník připojený do vaší sítě může snadno získat kontrolu nad vaším počítačem a má tak možnost ukrást citlivé údaje. Lze tomu jednoduše předejít, pokud budete mít své síťové zařízení vždy aktualizované a použijete silné zabezpečení bezdrátové sítě i administračního rozhraní. Se zařízením TP-LINK TL-WA701ND můžete být zcela klidní - není čeho se obávat. Podporuje nejsilnější zabezpečení WPA2-PSK s kombinací hesla, které musí mít délku 8 až 16 znaků. Podporováno je i starší zabezpečení WPA, včetně obstarožního WEP. Takto zabezpečenou Wi-Fi síť lze ještě vylepšit filtrováním MAC adres.


Nejvyšší zabezpečení Podpora WPS
WPA2-PSK Ano


Rychlost Wi-Fi není jen o počtu antén


Velikost pokrytí Wi-Fi signálem závisí na vysílacích anténách - typu, počtu a zejména jejich zisku. Tyto parametry pak společně s počtem a typem překážek (např. zdivem) ovlivňují dosah signálu. Proto je doporučeno situovat vysílací zařízení do středu prostoru, který chceme bezdrátovým signálem pokrýt. Se zařízením TP-LINK TL-WA701ND se ovšem ničeho obávat nemusíme, protože disponuje 1x externí odnímatelnou anténou se ziskem 1x 5 dBi. Můžete se tak spolehnout na bezproblémový provoz Wi-Fi.Umístění antény Počet antén Zisk antén
Externí (odnímatelné) 1 1x 5 dBi


Rychlý přenos po kabelu


TP-LINK TL-WA701ND má ve své portové výbavě drátové připojení o maximální rychlosti dat až 100 Mbps (sto megabitů za vteřinu). Port(y) jsou zpětně kompatibilní i s nižšími rychlostmi 10 Mbps. Právě díky stomegabitovému rozhraní TP-LINK TL-WA701ND perfektně zapadne do vaší sítě. Přenosy dat budou oproti staršímu rozhraní s podporou rychlosti jen 10 Mbps bleskově rychlé.


Rychlost LAN Počet LAN
10/100 Mbps 1
Pokročilé vlastnosti a funkce


Toto zařízení disponuje mnoha funkcemi a pokročilými technologiemi. Podívejte se na souhrn, co vše ve výbavě TP-LINK TL-WA701ND najdete:


Podpora WPS – technologie WPS je spojena se zabezpečeným připojením do vaší Wi-Fi sítě bez nutnosti znát nastavené heslo pro přístup. Po stisknutí tlačítka WPS na routeru a následném spuštění této technologie na připojovaném zařízení dojde k porovnání „určitého klíče“ a v případě shody se zařízení připojí.
PoE – zařízení s podporou PoE (Power over Ethernet) znamená možnost napájet dané zařízení po datovém síťovém kabelu bez nutnosti přivést standardní napájecí napětí dalším samostatným vodičem. Ušetříte tak při natahování kabeláže nejen kabel, ale i napájecí zásuvku. Připojení daného zařízení je tak mnohem jednodušší. Nevýhodou je pouze nízké proudové zatížení, avšak pro napájení webových IP kamer, bezdrátových přístupových bodů nebo IP telefonů je naprosto dostatečné.


Parametry

Parametry výrobku:
Značka
Značka TP-LINK
Určení a typ
Použití Vnitřní
Doporučeno pro Domácnost
Funkce / módy zařízení
Funkce / módy zařízení Access Point, Bridge, Klient, Repeater, WDS
Rozhraní Wi-Fi
Wi-Fi Standardy 802.11b/g/n
Frekvenční pásmo Wi-Fi 2.4 GHz
Bližší specifikace Wi-Fi provozu Single-Band
Bezdrátové Wi-Fi rozhraní Ano
Rychlost Wi-Fi
Rychlost pásma [Mbps] 150
Rychlost celkem [Mbps] 150
Zabezpečení Wi-Fi
Zabezpečení Wi-Fi WEP, WPA, WPA2
podpora WPS Ano
Anténa
Umístění antény Externí (odnímatelné)
Počet antén 1
Zisk (výkon) (dBi) 1x 5 dBi
Rozhraní LAN / WAN
Rychlost LAN / WAN [Mbps] 10/100
Počet LAN 1
Pokročilé vlastnosti a funkce
Pokročilé vlastnosti a funkce Podpora WPS, PoE
Distribuce
Distribuce CZ
Stav zboží
Stav zboží Jen nové, Top produkt
Access point
Access point Ano
Anténa
Anténa Externí
Max. přenosová rychlost (Mbit/s)
Max. přenosová rychlost (Mbit/s) 11
Provedení
Provedení Externí


Diskuse

Výpis příspěvků:

Ze dne: 03.07.2010, 09:44
Předmět: dotaz

Autor: Milan

Dobrý den, mám domu přivedený inetrnet přes WI-FI zakončený routrem a chtěl jsem se zeptat jestli tento výrobek lze zepojit tak aby mi řířil WI-FI signál po bytě. Nyní to mám rozvedené kabeláží.
Odpovědět

Mironet
Ze dne: 06.07.2010, 12:08
Předmět: RE: dotaz

Autor: Mironet - Šoch

Dobrý den, ano, tento router můžete použít na šíření wifi singálu po Vašem bytě.
Odpovědět

Ze dne: 28.10.2010, 23:29
Předmět: dotaz

Autor: Michal Mrázek

Dobrý den. mám wifi router v jedné místnosti a potřebuji do druhé místnosti do dalšího počítače příjmout tento signál. Jde tento výrobek použít místo wifi adaptéru? Pokud ano, tak lze i bezdrátově? Wifi adaptér mi přes zdi trochu pokulhává
Odpovědět

Mironet
Ze dne: 30.10.2010, 11:19
Předmět: RE: dotaz

Autor: Pullmann - Mironet

Dobrý den, pokud tomu dobře rozumím, tak máte nějaký router, který Vám vysílá Wifi signál, ale v druhé místnosti, kde ho přijímáte wifi adaptérem (USB adapter nebo PCI karta?) je slabý signál. Tento produkt určitě lze použít jako přijímač, který by signál dále distribuoval např. po kabelu. (nelze aby přijímal i vysílal najednou) Otázkou spíš bude, zda není vysílán slabý signál z původního Wifi routeru.
Odpovědět

Ze dne: 31.10.2010, 00:05
Předmět: RE: RE: dotaz

Autor: Michal Mrázek

Mám USB. Zachytává obtížně signál(spíše slabý adaptér, půjčil jsem si jiný typ a ten přijímal líp). Chtěl bych ho využít místo adaptéru, že by dokázal lépe přijmout signál, když je vybaven anténou. Jinak do počítače bych zapojil přes kabel. Takže by to mohlo fungovat?
Odpovědět

Mironet
Ze dne: 31.10.2010, 15:04
Předmět: RE: RE: RE: dotaz

Autor: Mironet - Panský

Dobrý den, Ano AP se dá různě nastavovat. Nastavíte pasivního klienta = příjimač a RJ45 povedete do PC. Ovšem spíš se využívají USB příjimače...
Odpovědět

Ze dne: 30.12.2010, 11:16
Předmět: Dotaz

Autor: Petr

Dobrý den.Mohu tento výrobek propojit kabelem s NETGEAR Wireless-N 150 Router WNR1000v2 tak aby my internet šel ve všech místnostech bytu?Nebo to musím vše propojit kabem UTP?Předem Vám děkuji za ohlas.Petr
Odpovědět

Mironet
Ze dne: 06.01.2011, 22:27
Předmět: RE: Dotaz

Autor: Mironet - Štádler

Dobrý den, ideální je klasický nekřížený kabel, připojený na jednom konci k LAN (výstup), na druhém k WAN (vstup), router by si ale měl poradit i s kříženým. Upozorňuji, že pokud na sítí používáte DHCP server, musí být aktivní pouze na jednom routeru, jinak hrozí kolize IP adres.
Odpovědět

Ze dne: 03.02.2011, 00:50
Předmět: kombinace funkcí WDS Bridge/Repeater

Autor: Martin

Dobrý den, na stránkách výrobce je pro tento AP uveden možný mód WDS Repeater. Lze ho tedy použit jako druhý AP, který bude přijímat bezdratově signál od prvního AP/routeru připojeného k internetu a zároveň ho posílat nějakému klientovi (notebook)? Může to fungovat, pokud první AP/router umí pouze mód WDS Bridge? (první AP nebude mít bezdratového klienta). Předem díky za informaci.
Odpovědět

Mironet
Ze dne: 03.02.2011, 13:32
Předmět: RE: kombinace funkcí WDS Bridge/Repeater

Autor: Pullmann - Mironet

Dobrý den, zašlete prosím Váš dotaz znovu na technickapodpora@mironet.cz, v tuto chvíli nemáme v nabídce vhodný produkt, ale kolega již jeden přidává do nabídky. Zašlete prosím mail na uvedenou adresu, pošleme Vám v odpovědi vhodný typ.
Odpovědět

Ze dne: 23.10.2011, 14:45
Předmět: zvýšení dosahu Wifi

Autor: Josef

Dobrý den, mám tento produkt a používám ho jako univerzální repeater wifi. signálu. Je možné výměnou antény ještě zvětšit jeho dosah? Pokud ano, prosím doporučte mi vhodnou anténu za kterou bych mohl vyměnit tu původní. Děkuji
Odpovědět

Ze dne: 30.12.2011, 14:21
Předmět: RE: zvýšení dosahu Wifi

Autor: Filip Uher

Dobry den, zvyxit muzete pomoci Zyxel 5dBi, avsak ja osobne se spise priklanim k vymene celeho routeru za model od Nanostationu.
Odpovědět

Ze dne: 19.09.2012, 12:17
Předmět: Rozšíření WiFi signálu

Autor: Karel Matějka

Dobrý den, mám doma modem od 02 Huawei Echolife HG622u ale Wifi signál nedosahuje do všech míst kam potřebuji. Je možné tímto zažízením zvětšit dosah Wifi signálu? Případně jak obě zařízení propojit? Od Huaweie není problém natáhnout kabel do místa potřeby Wifi signálu a tam zařízení umístit. Děkuji za odpověď.
Odpovědět

Mironet
Ze dne: 19.09.2012, 12:43
Předmět: RE: Rozšíření WiFi signálu

Autor: Hladký - Mironet

Dobrý den, pokud obě zařízení propojíte kabelem, tak bude vše chodit dle vašich představ.
Odpovědět

Ze dne: 26.12.2012, 11:18
Předmět: Připojení disku

Autor: Jakub

Dobrý den, lze připojit flash disk či externí disk a dostat se tak na něj ze všech pc? Pokud ano jak velký disk? Děkuji
Odpovědět

Mironet
Ze dne: 14.01.2013, 10:36
Předmět: RE: Připojení disku

Autor: Dvořák - Mironet

Dobrý deň, z dovodu absencie USB portu nie je možné pripojiť flash disk alebo externý HDD. Doporučujem vám produkt: http://www.mironet.cz/well-wrc5010nu-ap-router-wifi-80211bgn-11-54-150-mbit-1-x-wan-4-x-lan-usb+dp156545/ V tomto prípade je možné pripojiť flash disk alebo HDD, na ktorý je možné pristupovať aj z iného PC.
Odpovědět

Ze dne: 21.01.2016, 15:10
Předmět: AP klient

Autor: Jan Berdych

Lze TP-LINK TL-WA701ND použít coby AP client tak, aby přijímal Wi-Fi signál a posílal ho kabelem do notebooku?
Odpovědět

Mironet
Ze dne: 22.01.2016, 15:32
Předmět: RE: AP klient

Autor: Mironet - Hoang

Dobrý den, ano, tento AP umí funkci client.
OdpovědětNový příspěvek / OdpovědětVyplněním emailové adresy dáváte souhlas se zpracováním tohoto osobního údaje za účelem zaslání odpovědi na Váš dotaz.
Technické specifikace pro produkt TP-LINK TL-WA701ND se mohou změnit bez výslovného upozornění. Obrázky pro produkt TP-LINK TL-WA701ND mají pouze informativní charakter.

Nalezli jste chybu v informaci o TP-LINK TL-WA701ND ?

Vyberte seznam

zobrazit Seznam