0
shop, který máte rádi
0  Kč

Váš košík je prázdný.

Úvod   >   Info   >   O nás   >   Podporujeme   >   Počítače dětem
Informace

Počítače dětemDaruj starší techniku dětem, aby mohly studovat

Některým rodinám se bohužel nedostává finančních prostředků na počítače. Jejich děti proto nedrží při studiu krok se svými spolužáky. Pro tyto děti získáváme techniku od dárců a organizujeme dobrovolníky, kteří pomáhají s rozvozem, instalací a servisem darovaných počítačů.

Jak se můžete stát dárcem techniky?

Techniku, kterou chcete dětem věnovat, přineste na svozové místo a vyplňte darovací formulář. My Váš dar předáme dobrovolníkům, kteří počítače instalují. Aktuální seznam svozových míst naleznete na www.pocitacedetem.cz.

Jak vybíráme děti?

Na začátku projektu jsme pracovali na úpravě složitého procesu při sběru, servisu a následném předávání techniky tak, aby nedocházelo ke zpronevěře, se kterou jsme se bohužel setkali. Do projektu jsme zapojili třídní učitele, kteří znají nejlépe všechny své žáky a dokáží nás nasměrovat na správnou cestu. Tím předejdeme zbytečným potížím a zrychlíme cestu darované techniky k dítěti. Počítač rodině půjčíme a zápůčjku prodlužujeme o půlrok vždy po potvrzení ze školy, že dítě počítač používá ke studiu. Talentovaným dětem zajišťujeme výkonnější počítače. Naším cílem je, aby věnovaný počítač zvýšil dítěti šanci dostat se na střední nebo vysokou školu.

Video o otevření ostravské pobočky a pomoci místní rodině s pěti dětmi

Bláznivé video od influencera Adolfeena

Jakou techniku mohu darovat?

Darujte kompletní počítačovou sestavu nebo jeho část, notebook a tablet. Můžete poskytnout i příslušenství v podobě klávesnice, myši či kabelů. Využijeme veškerou techniku, kterou získáme a případně zbylé díly ekologicky zlikvidujeme.

Chcete pomoci více?

Zapojte se jako dobrovolník, přihlaste svoji rodinu nebo poskytněte finanční dar na účet Nadačního fondu IT people.

číslo účtu: 296 983 420 / 0300

Nadační fond IT people organizuje celý chod projektu Počítače dětem, dobrovolníkům přispívá na pohonné hmoty, nakupuje některé chybějící díly a platí za dopravu přepravním společnostem. Finanční prostředky použijeme k odkupu repasovaných počítačů, dílů a provoz projektu.

Zapojte se do projektu i Vy a darujte starší techniku dětem, aby mohly studovat

 • Spuštění projektu - Mironet vyčlenil 1000 počítačů pro rodiny v nouzi

  Hledáme rodiny, kterým se kvůli situaci způsobené koronavirem nedostává prostředků, a jejich děti nemohou studovat na dálku. Zároveň hledáme dobrovolníky, kteří jim chtějí pomoci. Mironet těmto rodinám zajistí zapůjčení počítače za symbolický poplatek 320 Kč měsíčně do konce školního roku, případně zcela zdarma. Mironet bude spolu s nadačním fondem IT People koordinovat práci dobrovolníků, kteří se mohou do akce zapojit darem, svojí prací nebo alespoň sdílením.

  Hledáme dobrovolníky z řad občanů a firem

  Mironet obratem vyrobí, nainstaluje a dodá prvních 300 počítačů pro tyto účely. Je připraven dodat celkem až 1000 počítačů, kdy financování zápůjčky 1000 počítačů je finančním limitem společnosti.

  Počet techniky je možné rozšířit o počítače, notebooky a tablety, které darují nebo za nízké částky odprodají dobrovolníci. Dají tak nový smysl nepoužívané technice, která možná leží ladem v domácnostech nebo ve firmách.

  Pokud chcete darovat nebo velmi levně odprodat techniku, vyplňte tento formulář:

  Formulář - nabídka daru nebo odkupu

  Celou akci bude Mironet koordinovat s Nadačním fondem IT People. Tento nadační fond se dlouhodobě zabývá podporou technického vzdělávání a Mironet je jeho zřizovatelem. Do nadačního fondu se mohou hlásit dobrovolníci, kteří pomohou s renovací a reinstalací použité techniky tak, aby ji bylo možné po zapnutí ihned využívat, nebo pomohou k dopravě techniky do nejbližší rodiny při dodržení karanténního režimu.

  Pokud chcete ideálně zdarma pomoci s organizací, dopravou a instalací techniky, vyplňte tento formulář:

  Formulář – chci pomoci jako dobrovolník

  Dárci také mohou věnovat prostředky na účet Nadačního fondu IT people. Vybrané prostředky budou použity na odkup techniky, na náklady na dopravu atp. Přesné vyúčtování využitých prostředků bude veřejně k dispozici na webu nadačního fondu.

  číslo účtu 277 704 537 / 0300

  Pro koho je pomoc určena, jak bude poskytnuta a kde se o ní přihlásit

  Pomoc je určena primárně rodinám, které mají dítě školního věku, nemají pro něj zajištěnu techniku pro školní vzdělávání na dálku a kvůli výpadku příjmů si tuto techniku nemohou dovolit nakoupit. Jedná se o rychlou zápůjčku techniky, kdy ji po odeznění krize na konci června odebereme zpět a pokud se jedná o techniku od dobrovolníků, tato poté bude věnována těm rodinám, které si nemohou dané vybavení pro své děti dovolit dlouhodobě.

  Technika ze strany Mironetu bude zapůjčena za symbolických 320 Kč/měsíčně. Poplatek slouží také tomu, aby tato služba nebyla nadužívána a dostala se k těm, kteří ji opravdu potřebují. Darovaná bazarová technika ze strany dobrovolníků bude poskytnuta buď za poplatek, nebo v některých případech zcela zdarma (podle vyhodnocení konkrétního případu a možností).

  Pokud chcete požádat o zápůjčku techniky, volejte tel.: 234 700 800, nebo vyplňte:

  Formulář – žádost o zápůjčku techniky

  Zajištění internetového připojení

  Pro využití techniky k vzdálenému vzdělávání je třeba internetového připojení, které bude Mironet, Nadační fond IT People a dobrovolníci zajišťovat dle místní situace a možností. Budeme jednat se sousedy, s místními poskytovateli, se samosprávami a s operátory.

  Mironet navazuje na svoji pomoc lidem postižených povodní, nyní se bez dobrovolníků neobejde

  Mironet navazuje na svoji pomoc spoluobčanům, kdy při povodních v letech 2002, 2010 a 2013 vyvinul metody vedoucí k záchraně IT techniky a elektroniky poničené zaplavením. Do pomoci vložil celkem 1,2 mil. Kč a výsledkem pomoci byla zachráněná technika v celkové hodnotě přes 8 mil. Kč. Stejného pákového efektu chce Mironet dosáhnout touto akcí, nyní je krizí zasaženo celé Česko, a je proto připraven do této akce vložit řádově více peněz.

  https://www.mironet.cz/info/o-nas/podporujeme/pomoc-pri-povodnich+kc77/

  Mironet je IT e-shop s miliardovým obratem, s precizní logistikou a schopností řídit projekty. Navíc díky předchozí pomoci máme zkušenosti a známe potřebné postupy v poskytování pomoci - věříme proto, že i tento rozsáhlejší projekt jsme schopni zvládnout a zajistit. Je však jasné, že pro úspěch tohoto projektu potřebujeme místní dobrovolníky v celé ČR, kteří zajistí odběr, instalaci a distribuci techniky i osoby, které nám pomohou akce v místě organizovat. Také věříme, že nám ostatní spoluobčané pomohou nalézt rodiny, které tuto naší nabízenou pomoc nyní potřebují.

  Formulář – chci pomoci jako dobrovolník

  Sdílejte - dejte vědět o této pomoci ostatním

  Pomůže i sdílení tohoto článku na sociálních sítích, aby se informace dostala jak k dobrovolníkům, tak těm, kteří službu potřebují.

  Sdílejte: https://www.facebook.com/eshop.mironet/posts/2904923716196814


  Informace od dárců, dobrovolníků a žadatelů aktuálně zpracováváme, jak nejrychleji umíme. Dle možností se Vám během následujících 10 dní ozveme, jak jsme pokročili a dořešíme s Vámi případné podrobnosti. Děkujeme za trpělivost.