0
shop, který máte rádi
0 Kč

Váš košík je prázdný.

D-Link DWL-6610APE

D-Link DWL-6610APE / Wi-Fi / AP / 802.11ac / PoE / GLAN
Kód: 91408901
oblíbené produkty do seznamu
hlídací pes hlídací pes
Wi-Fi / AP / 802.11ac / PoE / GLAN

BLUE FRIDAY
-8% 6 126 Kč
5 637 Kč
4 659 Kč bez DPH
* původní cena je nejnižší cena 30 dní před začátkem akce 1. 11. 2023


Koupit na splátky
Dnes za 564 Kč - poté 10 x 564 Kč
Nakupte teď, plaťte později
Výrobce: D-Link Záruka: 24 měsíců P/N: DWL-6610APE

Popis

D-Link DWL-6610APE

D-Link DWL-6610AP je podnikový dvoupásmový dvou-rádiový Wi-Fi AC1200 802.11ac vnitřní přístupový bod, který nabízí max. rychlost 300Mb/s pro pásmo 2,4GHz (802.11b/g/n) a 867Mb/s pro pásmo 5GHz (802.11a/n/ac). Kvalitní pokrytí zajišťují externí oddělitelné všesměrové antény typu 2x2, a to dvě 3dBi antény pro 2,4GHz a dvě 4dBi antény pro 5GHz. Pro připojení do sítě je k dispozici Gigabit port s podporou napájení PoE 802.3af. Pro napájení lze použít PoE switch nebo PoE injektor (např. D-Link DPE-101GI). Volitelně lze dokoupit externí napájecí adaptér D-Link PSM-12V-38-B (není součástí dodávky AP). Přístupový bod DWL-6610APE je vhodný pro kanceláře, firmy, skladové haly, školy, hotely, restaurace, nemocnice apod.
DWL-6610APE umožňuje vytvořit až 32 virtuální sítí (16 SSID pro každé pásmo), podporuje VLAN, šifrování WPA/WPA2 Personal/Enterprise, vyrovnávání zátěže (load balancing) a rozložení klientů mezi RF pásma (Band Steering), izolaci připojených zařízení, ověřování uživatelů přes Radius, filtraci na základě MAC adres, funkce QoS/WMM pro zajištění kvality služeb, prioritizaci hlasového VoIP provozu pomocí SpectraLink Voice Priority (SVP). Pro zvolené sítě (SSID) nebo pro celé AP lze také nastavit časový plán pro automatické zapnutí / vypnutí (např. vypnutí AP mimo pracovní dobu), čímž lze dosáhnout úspory el. energie a zvýšit bezpečnost sítě. Pro vytvoření bezdrátových spojů typu point-to-point nebo point-to-multipoint je k dispozici WDS režim (až 4 WDS linky na AP).
Přístupový bod DWL-6610APE lze spravovat třemi způsoby:

  • jako samostatný přístupový bod přes webové rozhraní HTTP/HTTPS, CLI sériovou konzoli, Telnet/SSH nebo pomocí SNMP příkazů
  • ve skupině až 16 přístupových bodů DWL-6610APE pomocí vestavěné funkce AP Cluster. Správce sítě konfiguruje pouze jedno, tzv. Master AP, a stejná konfigurace se automaticky použije pro ostatní AP ve skupině
  • centrálně pomocí Wi-Fi kontrolerů DWC-1000 a DWC-2000, které přidávají také další funkce, jako je vizualizace WLAN, hromadná správa po skupinách AP, hromadný upgrade FW, přihlašovací / ověřovací webové stránky Captive Portal, L2/L3 Fast Roaming, platební brána, Wireless Intrusion and Detection System (WIDS)atd.


O společnosti D-Link


Společnost D-Link byla založena v roce 1986 na Taiwanu a jako první začala s prodejem síťových karet. Nyní je jedním z předních uznávaných dodavatelů síťových zařízení pro spotřebitele, podnikatele a firmy. Společnost D-Link se soustředí na prodej Wi-Fi zařízení, access pointů, routerů, switchů, přepínačů, rozbočovačů, VPN routerů, zabezpečovacího zařízení, síťových úložišť, mobilních širokopásmových připojení 3G / 4G LTE a mnoho dalšího.Výrobce
D-LinkPro práci i zábavu


D-Link DWL-6610APE je spolehlivé zařízení určené pro vnitřní použití. V případě použití venku - za deště či zvýšené vlhkosti může dojít k poškození nejen tohoto zařízení, ale i dalších síťových prvků. Jedná se o multifunkční zařízení, kdy jediným tlačítkem můžete snadno přepínat mezi síťovými módy. Přehled jeho funkcí si můžete přečíst níže. D-Link DWL-6610APE tedy můžeme doporučit pro:Použití Pokrytí vhodné pro
Vnitřní Velká domácnost

Více dostupných operačních módů v jednom zařízení zvyšuje variabilitu použití, a tím i uživatelský komfort. Níže můžete nalézt podrobný popis dostupných operačních módů.


Dostupné operační módy:
Access Point – mód access pointu je jednoduchý mód, který se ve většině případů používá pro pokrytí větších prostor, kde není potřeba funkce routeru – například vytvářet další podsíť. Jednoduše řečeno, access point převádí kabelový internet na bezdrátový - zprostředkovává tak připojení k internetu.

WDS – režim WDS (bezdrátový distribuční systém) slouží pro propojení několika bezdrátových Wi-Fi zařízení. Nejčastěji půjde o čistě přístupové body. Není ale výjimkou, že tuto funkci umí i lepší Wi-Fi routery. Obrovskou výhodou tohoto systému je, že není nutné zařízení připojovat do sítě pomocí ethernetového kabelu, ale postačí bezdrátová síť Wi-Fi.

Wireless Router – mód bezdrátového routeru je hodně rozšířený, pracuje v něm většina síťových zařízení. Jde o spojení routeru a přístupového bodu (AP) dohromady, jež zprostředkovává přístup k internetu pro všechna připojená zařízení. A to buď pomocí kabelového připojení (LAN), nebo bezdrátovým připojením (WLAN).802.11ac: rychlý standard Wi-Fi


D-Link DWL-6610APE disponuje Wi-Fi rozhraním s podporou standardu 802.11a/b/g/n/ac, což umožňuje pokrýt frekvenční pásma 2.4 + 5 GHz. Jde tedy o tzv. Dual-Band provoz, kdy zařízení zvládne pracovat v obou frekvenčních pásmech najednou, aniž by se pásma navzájem omezovala. Právě nejrychlejší standard 802.11ac běží na frekvenci 5 GHz, kde může nabídnout velmi vysokou rychlost. Přesná hodnota rychlosti se odvíjí od počtu a typu bezdrátových antén, avšak gigabitovému síťovému kabelu se stále ještě nevyrovná.


Wi-Fi standardy Frekvenční pásmo Bližší specifikace
802.11a/b/g/n/ac 2.4 + 5 GHz Dual-Band
Rychlost přenosu bezdrátové sítě je závislá na použitém standardu 802.11a/b/g/n/ac a frekvenčním pásmu 2.4 + 5 GHz. Rychlost přenosu Wi-Fi u zařízení D-Link DWL-6610APE je v nejčastěji používaném pásmu 2,4GHz velmi dobrých 300 Mbps, v rychlém 5GHz pásmu je to pak výborných 866 Mbps. 5GHz pásmo je díky nezarušenosti a větší šířce pásma jako dělané pro rychlé datové přenosy pomocí bezdrátové technologie.


Maximální rychlost Wi-Fi Rychlost jednotlivých pásem Wi-Fi
1200 Mbps 300 + 866 Mbps


Bezpečnost na prvním místě


Zabezpečení Wi-Fi sítě není radno podceňovat. Nezvaný útočník připojený do vaší sítě může snadno získat kontrolu nad vaším počítačem a má tak možnost ukrást citlivé údaje. Lze tomu jednoduše předejít, pokud budete mít své síťové zařízení vždy aktualizované a použijete silné zabezpečení bezdrátové sítě i administračního rozhraní. Se zařízením D-Link DWL-6610APE můžete být zcela klidní - není čeho se obávat. Podporuje nejsilnější zabezpečení WPA2-PSK s kombinací hesla, které musí mít délku 8 až 16 znaků. Podporováno je i 802.1x zabezpečení, což ocení hlavně podnikatelé a firemní sektor. Nezapomnělo se však ani na starší WPA, včetně obstarožního WEP. Takto zabezpečenou Wi-Fi síť lze ještě vylepšit filtrováním MAC adres.


Nejvyšší zabezpečení Podpora WPS
WPA2-PSK / 802.1x Ne


Rychlost Wi-Fi není jen o počtu antén


Velikost pokrytí Wi-Fi signálem závisí na vysílacích anténách - typu, počtu a zejména jejich zisku. Tyto parametry pak společně s počtem a typem překážek (např. zdivem) ovlivňují dosah signálu. Proto je doporučeno situovat vysílací zařízení do středu prostoru, který chceme bezdrátovým signálem pokrýt. Se zařízením D-Link DWL-6610APE se ovšem ničeho obávat nemusíme, protože disponuje 4x externí odnímatelnou anténou se ziskem 4x 4 dBi. Můžete se tak spolehnout na bezproblémový provoz Wi-Fi.Umístění antény Počet antén Zisk antén
Externí (odnímatelné) 4 4x 4 dBi


Gigabitový přenos po kabelu


D-Link DWL-6610APE má ve své portové výbavě drátové připojení o maximální rychlosti dat až 1 Gbps (jeden gigabit za vteřinu). Port(y) jsou zpětně kompatibilní i s nižšími rychlostmi 10/100 Mbps. Právě díky gigabitovému rozhraní D-Link DWL-6610APE perfektně zapadne do vaší sítě, přičemž těšit vás budou zejména bleskově rychlé řenosy dat.


Rychlost LAN Počet LAN
10/100/1000 Mbps 1
Pokročilé vlastnosti a funkce


Toto zařízení disponuje mnoha funkcemi a pokročilými technologiemi. Podívejte se na souhrn, co vše ve výbavě D-Link DWL-6610APE najdete:


PoE – zařízení s podporou PoE (Power over Ethernet) znamená možnost napájet dané zařízení po datovém síťovém kabelu bez nutnosti přivést standardní napájecí napětí dalším samostatným vodičem. Ušetříte tak při natahování kabeláže nejen kabel, ale i napájecí zásuvku. Připojení daného zařízení je tak mnohem jednodušší. Nevýhodou je pouze nízké proudové zatížení, avšak pro napájení webových IP kamer, bezdrátových přístupových bodů nebo IP telefonů je naprosto dostatečné.
QoS – funkce, která umožňuje uživateli přesně rozdělit datové toky pro jednotlivá zařízení v síti, ale i pro jednotlivé služby. Používá se tedy pro dělení dostupné přenosové kapacity, aby nedocházelo k zahlcení sítě.


Parametry
Značka
Značka D-Link

Určení a typ
Použití   Vnitřní
Doporučeno pro   Velká domácnost

Funkce / módy zařízení
Funkce / módy zařízení   Access Point , WDS , Wireless Router

Rozhraní Wi-Fi
Wi-Fi Standardy   802.11a/b/g/n/ac
Frekvenční pásmo Wi-Fi   2.4 + 5 GHz
Bližší specifikace Wi-Fi provozu   Dual-Band
Bezdrátové Wi-Fi rozhraní Ano

Rychlost Wi-Fi
Rychlost pásma [Mbps] 300 + 866
Rychlost celkem [Mbps]   1200

Zabezpečení Wi-Fi
Zabezpečení Wi-Fi   802.1x , WEP , WPA , WPA2
podpora WPS   Ne

Anténa
Umístění antény   Externí (odnímatelné)
Počet antén   4
Zisk (výkon) (dBi)   4x 4 dBi

Rozhraní LAN / WAN
Rychlost LAN / WAN [Mbps]   10/100/1000
Počet LAN   1

Pokročilé vlastnosti a funkce
Pokročilé vlastnosti a funkce   PoE , QoS

Distribuce
Distribuce CZ

Stav zboží
Stav zboží Jen nové , Blue fridayDiskuse


Jméno: *
E-mail:
Předmět: *
Vyplněním emailové adresy dáváte souhlas se zpracováním tohoto osobního údaje za účelem zaslání odpovědi na Váš dotaz.
Text vašeho příspěvku/dotazu pro produkt D-Link DWL-6610APE:

Technické specifikace pro produkt D-Link DWL-6610APE se mohou změnit bez výslovného upozornění. Obrázky pro produkt D-Link DWL-6610APE mají pouze informativní charakter.

Nalezli jste chybu v informaci o D-Link DWL-6610APE ?

Vyberte seznam

zobrazit Seznam